Apie mane
Esu smalsus žmogus ir smalsumą man labiausiai žadina klausimai apie žmogų bei gyvenimą. Pakankamai anksti man parūpo ieškoti atsakymų į klausimus: kas yra žmogus? Kaip veikia žmogaus protas ir jausmai? Kodėl elgiamės vienaip, o ne kitaip? Koks gyvenimo tikslas ir kokia jo prasmė? Kaip gyventi prasmingą gyvenimą? Ką reiškia būti neautentišku ir kaip tapti autentišku? Jau paauglystėje man buvo įdomu apie tai mąstyti, kalbėtis, ieškoti atsakymų, bet ties paauglyste tai nesustojo...
Šie ir panašūs klausimai mane atvedė iki psichologijos studijų Vilniaus Universitete, individualiosios psichologijos institute, humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute. Mėginimus formuluoti atsakymus į šiuos klausimus taip pat radau psichoterapijos klasikų (S. Freud, A. Adler, C. G. Jung, E. Fromm, R. May, V. Frankl, I. Yalom, J. F. Bugental, E. Spinelli ir kt.) darbuose, kuriuose gausu ne tik įžvalgų apie svarbius žmogiškus klausimus, bet ir rūpesčio padėti žmogui išsivaduoti iš kentėjimo.
Jausdamas šį rūpestį savyje, pradėjau profesinės praktikos kelią, kuriame stengiuosi padėti žmogui suprasti save, atrasti gyvenimo galimybes, padedančias sumažinti kentėjimą ir įgalinančias prasmingai kurti savo gyvenimą tokį, koks tam konkrečiam žmogui yra tinkamas, bei atpažinti ir sumažinti kliūtis, trukdančias tas galimybes realizuoti. To siekiu ne tik užsiimdamas psichoterapija, bet ir kurdamas viešai prieinamą turinį, susijusį su psichologinėmis temomis, vildamasis taip prisidėti prie kitų žmonių kelionės geresnio ar sąmoningesnio gyvenimo link.
Šalia gilinimosi į psichologiją bei psichoterapiją, savarankiškai gilinuosi į filosofiją bei sociologiją. Filosofija ne tik plečia intelektualinius horizontus, bet ir padeda man pamatyti psichologinius sunkumus ar temas kitoje šviesoje, plečia mano žodyną, lavina gebą mąstyti bei kelti svarbius klausimus. Psichoterapijoje tai padeda geriau suprasti žmogaus pasaulėžiūrą, leidžia sklandžiau formuluoti savo įžvalgas bei rasti tinkamus žodžius, tinkamus klausimus, pažvelgti giliau. Sociologija man padeda matyti žmogaus dilemas ne tik individualaus gyvenimo kontekste, bet ir platesniame paveiksle – visuomenės, sistemos, laikmečio. Psichoterapijoje tai padeda suprasti kokioje socialinėje tikrovėje žmogus egzistuoja ir kaip tai atsispindi jo patiriamuose sunkumuose, pasaulėžiūroje, kas gali padėti sumažinti stigmą (pvz.: „jaučiuosi nenormalus(-i) tai patirdamas...“) bei suteikti platesnį žvilgsnį į rūpimą klausimą.
Viena svarbiausių mano vertybių yra sąmoningumas. Jo siekiu ne tik savo gyvenime, bet ir – tiek, kiek pajėgiu – mėginu prie šio siekio prisidėti kitų žmonių gyvenimuose. Tikiu, kad gyvenant sąmoningą gyvenimą yra didesnė tikimybė pamatyti svarbias gyvenimo galimybes, gebėti jas realizuoti ir nugyventi prasmingesnį bei autentiškesnį gyvenimą. Tikiu ir žinau, kad psichoterapija yra efektyvus pagalbos būdas šiame kelyje.
Išsilavinimas ir kvalifikacija:
2019-2021 m. – Individuali egzistencinė psichoterapija, pradinis lygis (Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutas).
2020 m. – sertifikuoti savižudybių prevencijos įgūdžių mokymai ASIST; sertifikuoti savižudybių rizikos įvertinimo ir valdymo mokymai CAMS.
2016-2018 m. – Individualiosios psichologijos konsultantas (Individualiosios psichologijos institutas).
2015-2018 m. – Klinikinės psichologijos magistras (Vilniaus Universitetas).
2014-2016 m. – Bazinis Individualiosios Psichologijos kursas (Individualiosios psichologijos institutas).
2011-2015 m. – Psichologijos bakalauras (Vilniaus Universitetas).
Konsultacinio darbo patirtis:
Nuo 2017 m. – Psichologinis konsultavimas ir psichoterapija. Privati psichologo praktika.
2020-2021 m. – Klinikinis psichologas. Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras, savižudybių prevencijos skyrius.
2019-2020 m. – Klinikinis psichologas. Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras, I ūmios psichiatrijos skyrius.
2017-2020 m. – Klinikinis psichologas. Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras, ribinių būsenų skyrius.
2018-2019 m. – Psichologas. VšĮ Vyrų krizių centras.
2018-2019 m. – Psichologas-savanoris. Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas.
2017 m. – Savanoris psichologas-praktikantas Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, ribinių būsenų skyriuje bei psichosocialinės reabilitacijos skyriuje.
Šviečiamojo darbo patirtis:
Nuo 2017 m. – dėstytojas. Individualiosios psichologijos institutas.
Nuo 2018 m. – pranešimų skaitymas, dalyvavimas diskusijose bei grupių vedimas mokslinėse-praktinėse konferencijose, įvairiose įstaigose, renginiuose.
Nuo 2019 m. – tinklalaidės “Dialogas” kūrėjas/bendraautorius.
2016-2019 m. – Individualiosios psichologijos stovyklos, skirtos konsultantams bei psichoterapeutams, vadovas.
2015 m. – darbo paieškos kompetencijų lavinimo mokymai. VšĮ SOPA.